DYFUZORY DYSKOWE “STADYSKFLEX 250” stosujemy do drobnopęcherzykowego napowietrzania ścieków. Dyfuzory wykonujemy z atestowanych materiałów, zapewniających wysoką trwałość i doskonałe właściwości techniczne.
Charakteryzują się zarówno niskim oporem przepływu powietrza, i jednocześnie wysokim transferem tlenu do oczyszczania ścieków.
Dyfuzory “STADYSKFLEX 250 W”, wykonane z białej gumy na bazie kauczuku EPDM, stosowane są często w urządzeniach do uzdatniania wody pitnej i mogą być zasilane zarówno powietrzem, jak i tlenem.
Filtrosy mogą być stosowane bez wątpienia w reaktorach, w których niezbędnym jest, zastosowanie tlenu z powietrza bądź czystego tlenu. Niezależnie od tego, dyfuzory nasze pracują we wszelkiego rodzaju zbiornikach, w których niezbędne jest użycie powietrza do celów technologicznych.
Charakterystyka dyfuzora dyskowego “STADYSKFLEX 250”
- Nośnik membrany – polipropylen wzmocniony włóknem szklanym
- Membrana – guma z kauczuków EPDM
- Opaska mocująca – stal kwasoodporna 1.4404
- Średnica dyfuzorów 250 mm
- Powierzchnia czynna dyfuzora 408 cm2
- Masa dyfuzora z łącznikiem 0,45 kg
- Ciśnienie otwierające membranę ok.120 mm H2O
- Przepływ powietrza przez dyfuzor 0,5-6 Nm3/h
- Wydajność natleniania w warunkach standardowych ok.20g O2 /Nm3 na 1 metr
- Ekonomia natleniania w warunkach standardowych 3,0 – 6,5 kg O2/kWh
- Dyfuzory mogą pracować od 1,0 do 10 m słupa ścieków
- Opór przepływu powietrza w zakresie wydajności dyfuzora w temp. 20oC
w zakresie od 1m3/h do 6m3/h zmienia się od 20 do 35 hPa - Temperatura powietrza dla dyfuzora z membraną standardową – do 80oC
- Temperatura powietrza dla dyfuzora z membraną specjalną – do 120oC
Nasze dyfuzory dyskowe mogą być wykorzystywane przede wszystkim w komunalnych, przemysłowych oczyszczalniach ścieków, akwenach hodowli ryb, do oczyszczania jezior, stawów i kąpielisk. Działają one w dwóch cyklach: zarówno ciągłym, jak i przerywanym.
Dyfuzory dyskowe a oszczędność energii
Każdy nasz dyfuzor talerzowy wykonujemy z wysokiej jakości materiałów, m.in. autorskiej mieszkanki gumy powstałej na bazie kauczuków EPDM, dlatego przekłada się to na ich trwałość i wytrzymałość instalacji. Metoda, którą stosujemy, jest ekologiczna i bardzo oszczędna, ponieważ niski opór przepływu powietrza i wysoka sprawność transferu tlenu pozwalają na oszczędność energii elektrycznej.