Firma STAGUM-EKO od ponad 30 lat produkuje dyskowe i rurowe dyfuzory napowietrzające wodę i ścieki. Znajdują one zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, w stawach rybnych, czy innych zbiornikach wodnych, w których napowietrzanie wody odgrywa jeszcze bardziej kluczową rolę. 

Napowietrzanie wody Stagum EKO
Proces napowietrzania wody przez dyfuzor

Ekologiczne oczyszczanie ścieków to przyszłość branży

Dyfuzory rurowe i dyskowe, oprócz oczyszczania ścieków, z pewnością można wykorzystać także w zbiornikach wodnych, do napowietrzania, a tym samym do oczyszczania jezior, stawów i kąpielisk. Ponadto dyfuzor rurowy sprawdzi się doskonale jako napowietrzanie wody w zbiornikach wodnych, na przykład dostosowanych do hodowli ryb. Natlenianie wspomaga rozwój pozytywnych bakterii i dostarczenia tlenu niezbędnego do zachodzenia prawidłowych procesów środowiskowych.

Dyfuzory do oczyszczalni ścieków

Metoda, którą stosujemy w firmie Stagum EKO, czyli ekologiczne oczyszczanie ścieków jest bardzo oszczędna pod kątem wykorzystania prądu elektrycznego. Ze względu na niski opór przepływu powietrza i wysoka sprawność transferu tlenu pozwalają na pewno na oszczędność energii elektrycznej. To bardzo ważny aspekt, wpływające na fundusze każdego przedsiębiorstwa.

Każdy dyfuzor talerzowy i dyfuzor rurowy, ponieważ jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, m. in. autorskiej mieszkanki gumy powstałej na bazie kauczuków EPDM. Oczywiście przekłada się na ich trwałość i wytrzymałość instalacji. Stosujemy także najwyższej jakości niemieckie komponenty dyfuzorów rurowych, sprawdzone jakościowe w oczyszczalniach na całym świecie.

Napowietrzanie wody w dwóch cyklach

Nasze systemy napowietrzające wodę i ścieki mogą działać w dwóch cyklach: ciągłym i przerywanym. Wpływa to na oszczędność energii i wygodę pracy.

W kwestii instalacji kompleksowych systemów napowietrzania wody i oczyszczania ścieków zaufały nam już setki klientów indywidualnych, firm oraz urzędów gmin i miast. Mamy stałych klientów, zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Służymy bezpłatnym doradztwem w zakresie instalacji drobnopęcherzykowego oczyszczania ścieków, jak i natleniania zbiorników wodnych.

Nasza siedziba mieści się pod Poznaniem, w Suchym Lesie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.