Nowoczesne i energooszczędne metody na oczyszczanie ścieków

Firma Stagum EKO posiada dwudziestopięcioletnie doświadczenie w branży oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji oraz montażu dyfuzorów napowietrzających stosowanych m.in. do oczyszczania ścieków. Wśród oferowanych produktów znajdują się dyfuzory rurowe i dyfuzory dyskowe (talerzowe). Te instalacje napowietrzające (napowietrzanie ścieków), ułatwiają oczyszczanie ścieków oraz wody w oczyszczalniach, stawach hodowlanych, kąpieliskach oraz innych zbiornikach wodnych.

Napowietrzanie ścieków

Napowietrzanie ścieków to jeden z podstawowych procesów w różnego typu oczyszczalniach. W celu szybszego rozkładu biologicznego materiału organicznego należy dostarczyć do systemu duże ilości tlenu. Pierwiastek ten jest elementem niezbędnym do życia bakteriom, które dokonują rozkładu. Napowietrzanie ścieków w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważnym procesem w całościowym oczyszczaniu ścieków.

napowietrzanie ścieków

Efektywne oczyszczanie metodą napowietrzania ścieków

Napowietrzanie drobnopęcherzykowe to jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania ścieków. To nie tylko ekologiczny sposób na oczyszczanie ścieków, ale też ekonomiczny. Proces ten charakteryzuje się bardzo wysoką wydolnością transferu tlenu oraz małymi oporami przepływu powietrza. Właściwości te sprawiają, że system oczyszczania metodą napowietrzania drobnopęcherzykowego jest wyjątkowo energooszczędny. Napowietrzanie ścieków dzięki tej metodzie staje się tym samym bardziej efektywne i przystępne.

Oczyszczanie za pomocą dyfuzorów dyskowych lub rurowych charakteryzuje się również łatwością montażu. Systemy zakładane przez pracowników Stagum EKO mogą być montowane zarówno w nowopowstających obiektach, jak i kompleksach poddawanych modernizacji. Specjaliści zatrudnieni w Stagum EKO zajmują się nie tylko montażem i serwisem systemów napowietrzania, ale również doradztwem i konsultacjami w zakresie oczyszczanie ścieków komunalnych i przemysłowych. Projektantom oraz inwestorom, którzy są zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, udzielamy bezpłatnych porad.

Dyfuzory rurowe a dyfuzory dyskowe

Dyfuzory dyskowe (dyfuzory talerzowe) oraz dyfuzory rurowe stosowane są do oczyszczania i napowietrzania ścieków, a ponadto wykorzystuje się je też do napowietrzania zbiorników wodnych, stawów hodowlanych oraz oczyszczania jezior. Produkowane przez Stagum EKO dyfuzory charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Do produkcji dyfuzorów dyskowych stosujemy m.in. autorską mieszankę gumy stworzonej na bazie kauczuków EPDM, która wpływa na wytrzymałość instalacji. Nasze dyfuzory rurowe wykonywane są głównie z rur PCV lub PP.

Ruszty napowietrzające

Ruszty napowietrzające są to elementy stosowane do napowietrzania oraz mieszania cieczy – w szczególności wody. Czynność ta wykonywana jest w oczyszczalniach ścieków, a dokładniej w komorach osadu czynnego. Systemy tego typu, poza oczyszczaniem wody, używane są często przy akwenach hodowlanych. Ruszty napowietrzające są istotnymi elementami, gdy zależy nam, aby napowietrzanie ścieków w naszej oczyszczalni przebiegało w prawidłowy sposób.

napowietrzanie ścieków