Stagum Eko produkuje gumowe membrany najwyższej jakości. Membrany do reduktorów ciśnienia są częściami urządzeń, które służą do regulacji ciśnienia płynów (najczęściej gazów) w instalacjach. Reduktory ciśnienia mają za zadanie zmniejszać wysokie ciśnienie przepływającego płynu na niższe, ustalone przez operatora wartości.

Sprawdzony producent membran

Membrany są kluczowymi elementami w reduktorach ciśnienia, ponieważ to one wykonują pracę regulacji. Składają się z elastycznego materiału, w naszym przypadku z gumy, który jest sprężysty i odkształcalny. Gdy ciśnienie zwiększa się po jednej stronie membrany, powoduje to jej odkształcenie i otwarcie zaworu reduktora, który umożliwia przepływ płynu. Gdy ciśnienie spada, membrana wraca do pierwotnego kształtu, zamykając zawór i ograniczając przepływ płynu.

Membrany do zaworów

Membrany do reduktorów ciśnienia są ważne dla prawidłowej pracy instalacji, ponieważ umożliwiają kontrolę nad ciśnieniem i zapewniają bezpieczeństwo. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan membran i wymieniać je w razie uszkodzeń, aby zapewnić poprawną regulację ciśnienia i uniknąć awarii lub wycieków w systemie.

Membrany do zaworów i reduktorów, produkowane przez Stagum Eko, są sprawdzonym produktem, mającym zastosowanie w urządzeniach w Polsce i zagranicą.

W celu zamówienia mambran gumowych prosimy o kontakt z nami.